Mesaj gönder
tamam
Wuhu Ruijin Medical Instrument And Device Co., Ltd. 86-553-2672510 info@whruijin.com
Haberler Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - Alçı testeresi vücuda dokunmadan nasıl çalışır?

Alçı testeresi vücuda dokunmadan nasıl çalışır?

March 9, 2022

Alçı testerelerin tarihçesinden bahsedelim.Alçı testere ("Alçı döküm kesici") ilk olarak 1940'larda Homer H Stryker tarafından patentlendi ve bugün kullanılan en yaygın döküm kesme testeresi hala onun adını taşıyor: Stryker.

 

Plastik cerrah patent başvurusunda şunları yazdı: "Geliştirilmiş aletim dökümleri veya diğer sert malzemeleri kesmede çok etkilidir, ancak kesici yanlışlıkla insan derisine dokunursa ve kumaşları veya diğer nesneleri kesmezse, cildi kesmez veya cilde zarar vermez. oldukça katı destek olmadıkça yüzey veya malzeme.”

 

Alçı temizleme teknolojisinin yaklaşık 70 yılda pek gelişmediğini hayal etmek zor olsa da, bazen basitlik dehanın en saf halidir.

 

Alçı testereleri elektrikle çalışır ve cildinize değen alçıyı kesmek için kollarınızda veya bacaklarınızda kullanmayı planlıyorlar.Kendinizi kanlı afetlerden nasıl koruyabilirsiniz?Sonuç olarak: direnç Bu sırrı öğrendikten sonra, dönen metal testere bıçağı vücudunuza düştüğünde biraz daha rahatlayabilirsiniz.

 

Direnç boşuna değildir.Çalışmasını sağlayan ilke, günlük yaşamınızda fark ettiğiniz şeye çok benzer: Desteği olmayan bir kağıda yazmaya çalışırsanız, çok fazla yazamazsınız.Kağıt neredeyse hiç direnç göstermeden yalnızca bükülecek ve hareket edecektir.Ancak sayfa sertleştiğinde, kaleminiz veya kurşun kaleminiz kağıdı işaretlemek için yeterli sürtünme oluşturacaktır.

 

Aynısı alçı testere kullanmak için de geçerlidir.Testere bıçağı yalnızca titreştiği ve dönmediği için, cilt kesilmeden (birkaç istisna dışında) temasa dayanabilir.Bu nedenle, esnek olmayan döküm malzemesi – alçı veya cam elyafı – çok fazla direnç sağlar ve alçı testeresi işini yapabilir.